BOYS BASKETBALL

DAIRYLAND

EAU CLAIRE IMMANUEL 70, BLAIR-TAYLOR 68 (OT)

B-T;38;24;6—;68

Home;26;36;8—;70

BLAIR-TAYLOR (2-2, 1-2): Isaac Nerby 16, Tyler Kirchner 11, Nick Shepard 15, Matthew Waldera 13, Logan Smith 10, Kyle Stein 3.

EC IMMANUEL (5-1, 4-0): Joey Bailey 3, Jordan Rutz 23, Levi Schaller 10, Seth Miller 16, Henry Lau 16, Ben Oster 14.

NONCONFERENCE

CALEDONIA 94, ST. CLOUD CATHEDRAL 80

Caledonia;40;54;—;94

St. Cloud Cathedral;44;36;—;80

CALEDONIA: Eli King 3, Riley Gavin 4, Jordan Burg 2, Casey Storlie 3, Noah King 17, Morten Morem 16, Owen King 36, Noah Kearney 9, Sam Barthel 4.

ST. CLOUD CATHEDRAL: Andrew Weisser 3, Jackson Jangula 20, Nick Schaefer 8, Isaiah Schaefer 2, Michael Schaefer 21, Jacob Stoltzenberg 26.

BROWN DEER 109, LOGAN 85

Logan;40;45;—;85

Brown Deer;60;49;—;109

LOGAN (2-1): Josh McGrath 2, CJ Siegel 31, Devin Moran 1, Jacksun Hamilton 13, Matt Borsheim 23, Xavier Rodriquez 2, Calvin Mavin 9, Jhakai Funches 3.

BROWN DEER (5-0): Jaylon Gentry 25, Dominque Carr 3, Brooklyn Jagers 17, Jay Gentry 32, Jakcorey Lambert 1, Tejhahn Palmer 7, Terry Ealy 4, Liam McGuire 8, Johnny Saengphonphakey 13.

KICKAPOO 67, CASHTON 48

Kickapoo;27;40;—;67

Cashton;23;25;—;48

KICKAPOO: Wylie Wagner 2, Owen Cauffman 2, Scott Turgasen 2, Quinn Alexander 1, Colton Sevede 27, Jaylen Alexander 23, Wyatt Davis 10.

CASHTON (0-3): Chris Hilden 22, Isaac Hemmersbach 5, Carter Hall 3, Brady Butzler 6, Kole Ripley 6, Bennett Helgerson 2, Tyler Schendel 2, Brett Butzler 2.

Other scores

Thorp 70, Onalaska Luther 64

GIRLS BASKETBALL

NONCONFERENCE

ONALASKA 59, EAU CLAIRE MEMORIAL 54

Onalaska;22;37;—;59

Eau Claire Memorial;26;28;—;54

ONALASKA (7-1): Lexi Miller 15, Kenzie Miller 15, Jalyn Dobbins 12, Molly Garrity 8, Emma Gamoke 6, Olivia Gamoke 3.

EAU CLAIRE MEMORIAL (1-5): Jada Biermeier 19, Jessica Massey 12, Hannah Wright 11, McKenzie Wessels 4, Olivia Kangely 3, Sydney Hazuga 3, Reagan Appleby 2.

BOYS HOCKEY

Baldwin-Woodville 7, La Crosse co-op 1. Records: LC 1-3-1.

Black River Falls 4 def. Amery 3 (OT).

Aquinas 5, Rice Lake 0.

WRESTLING

LA CROSSE CO-OP INVITATIONAL

Team scores: La Crescent 199.52, Brookwood 173.03, Logan/Central 150.54, St. Croix Central 113.05, FCLMC 107.06, Onalaska/Luther 105.07, Aquinas 98.08, Independence/Gilmanton 97.09, Arcadia 76.01, Coulee Christian 13.011, Montello 8.

TOMAH SCRAMBLE

Team scores: Lancaster 453, Baraboo 441, Tomah 395, Viroqua 351.5, Caledonia 346.5, Westby 269, West Salem/Bangor 251, Mauston 243, Osseo-Fairchild/Augusta/Fall Creek 243, Mosinee 217, Richland Center 189, GET/Mel Min 176, Royall 173, Boscobel 156, Regis/Altoona 124, Cashton 92.

0
0
0
0
0

Load comments