BOYS BASKETBALL

COULEE

ARCADIA 65, WEST SALEM 58

Arcadia 23 42 — 65

West Salem 27 31 — 58

ARCADIA (10-2, 4-2): Trace Bjorge 3, Brennan Scow 5, Isaac Andre 10, Damien Boberg 4, Michael Schweisthal 6, Curtis Weltzien 6, Nolan Martin 31.

WEST SALEM (5-9, 3-4): Mitchell Dunham 3, Nick Crogan 2, Malachi Athnos 10, Trenton Foreman 2, Dylan Godlewski 6, Seth Parsons 3, Hunter Wakefield 26, David Lattos 6.

SCENIC BLUFFS

BANGOR 90, CASHTON 41

Cashton 24 17 — 41

Bangor 51 39 — 90

CASHTON (2-9, 1-5): Kristt Hilden 18, Isaac Hemmersbach 7, Carter Carter Hall 1, Brady Butzler 10, Austin Schaldach 3, Tyler Schendel 2

BANGOR (10-0, 6-0): Caleb Miedema 15, Trevor Jones 6, Adam Tallman 6, Connor Zager 2, Drew Johnson 8, Theo Muellenberg 3, Jaymeson Freit 3, Nick Miller 4, Luke Reader 14, Hank Reader 2, Cade Amborn 9, Grant Manke 11, Zane Langrehr 3, Garrett Krueger 4.

THREE RIVERS

LA CRESCENT 67, WABASHA-KELLOGG 56

La Crescent 37 30 — 67

W-K 21 35 — 56

LA CRESCENT (8-5, 7-2): Romy Whitford 10, Thomas Kiesau 8, Josh Kerska 2, Zach Todd 21, Ben Nelson 7, Andrew Jaquette 2, Luke Schwartzhoff 17.

WABASHA-KELLOGG (7-6, 5-3): Jaxon Mickow 7, Alex Avilez 6, Zach Kjeseth 25, Max Bergan 6, Max Kuntz 9, Mason Kuntz 3.

CALEDONIA 82, P-E-M 62

P-E-M 31 31 — 62

Caledonia 44 38 — 82

P-E-M (11-3, 3-2): Baron Holtz 21, David Penrose 8, Chason Cordova 4, Shawn Bennett 4, Blake Herber 2, Blaise Rau 3, Griffin Doughty 15, Joe Irish 4.

CALEDONIA (12-1, 7-1): Eli King 3, Riley Gavin 4, Jordan Burg 4, Andrew Goergen 4, Casey Storlie 1, Tate Meiners 4, Noah King 22, Owen King 21, Noah Kearney 2, Sam Barthel 5, Arick Bauer 5, Walker Spier 3, Riley Augedahl 2.

Other Scores

Necedah 81, New Lisbon 37

GIRLS BASKETBALL

COULEE

G-E-T 66, ONALASKA LUTHER 42

G-E-T 35 31 — 66

Ona. Luther 13 29 — 42

G-E-T (12-2, 7-0): Kate Kulas 4, Madison Schmidt 2, Macy Doerr 4, Makenna Vetsch 2, Cassy Schmitz 6, Molly Schmitz 9, Alexa Hammond 7, Lexi Wagner 15, Olivia Zielke 13, Kamren Auer 4.

ONALASKA LUTHER (4-8, 2-5): Kaitlyn Kennedy 17, Allison Beagle 7, Cynda Protsman 6, Lauren Kick 3, Grace Manke 5, Skylar Kasten 2, Annabelle Koenig 2.

WESTBY 51, BLACK RIVER FALLS 46

BRF 14 32 — 46

Westby 17 34 — 51

BLACK RIVER FALLS (0-7, 0-15):Katie Dobson 8, Abby Ross 7, McKenna Dutton 7, Zyanna Deloney 5, Miyako Deloney 6, Asia Rave 3.

WESTBY (3-3, 5-9): Lexi Crume 2, Macy Stellner 14, Kiarra Keenlance 3, Kenzie Von Ruden 8, Miranda DelMedico 5, Molly Stenslien 6, Josi Bishop 3.

DAIRYLAND

BLAIR-TAYLOR 54, AUGUSTA 45

Blair-Taylor 28 26 — 54

Augusta 27 18 — 45

BLAIR-TAYLOR (9-6, 7-2): Marlee Nehring 7, Isabel Berg 2, Kylah Frederixon 4, Sam Fuselier 12, Mckenna Nehring 10, Felicity Pooler 2, Danyelle Waldera 13, Lauren Kidd 4.

AUGUSTA (5-9, 4-5): Chloe Jacobs 14, Phoenyx Knuth 4, Ashlyn Korger 20, Camryn Grunewald 5, Kennedy Schroeder 2.

THREE RIVERS

WABASHA-KELLOGG 42, LA CRESCENT 41

W-K 14 28 — 42

La Crescent 27 14 — 41

WABASHA-KELLOGG: Sholing 6, Schneider 4, deAngel-Edelbach 9, Passe 11, Yager 6, LaVigne 6.

LA CRESCENT (2-13, 2-9): P. Walton 1, C. Walton 1, Von Arx 2, Newsom 6, Ekker 11, Furlong 9, Baudek 8, McQuin 3.

NONCONFERENCE

LOGAN 56, WINONA 43

Winona 20 23 — 43

Logan 29 27 — 56

WINONA: Selena Lor 26, Phoenix Matthees 8, Laney Rutkowski 6, Emma Zeller 3.

LOGAN (2-14): Jenna Davis 17, Claire Borsheim 15, Leah Surprenant 10, Brittany Wieland 8, Sydnie Adams 4, Ally Erickson 2.

OTHER SCORES

Alma Center Lincoln 63, Alma/Pepin 32

Houston 59, Lanesboro 21

BOYS HOCKEY

NONCONFERENCE

La Crescent 5, Sparta 4. Records: LC 3-12, S 4-8-1.

WRESTLING

MVC

Tomah 33, Sparta 30.

COULEE

G-E-T/Melrose-Mindoro 68, Arcadia 7.

West Salem/Bangor 64, Black River Falls 15

0
0
0
0
1